קטגוריה:   חיפוש:


 

המרפסות של מצפה הילה

כולם מכירים את זה. לכולנו זה קורה: פותחים דף ראשי בגוגל ומחפשים את הדברים הקרובים אלינו 'מבית', רק כדי להציץ ולראות מה כתבו עליהם משחר היסטורית האינטרנט.
 
כך מצאתי את עצמי מחפשת שתי מילים: 'מצפה הילה', אם למרבית האנשים התירוץ הוא נופש, הלא שבעבורי 'מצפה הילה' הוא בית.
 
מצפה הילה – ויקיפדיה
מי זו הויקי הזו על שמה נכתבה אינציקלופדיה וירטואלית?
 
אבל אם זה אחד מהערכים הראשונים בדף הראשון בגוגל שווה לקרוא, לא כן?
 
כך היה כתוב שם על 'מצפה הילה': "מצפה הילה או הילה הוא יישוב קהילתי השוכן בגליל המערבי, צפונית-מערבית למעלות תרשיחא, בתחום השיפוט של מועצה איזורית מעלה יוסף".
 
אם תמשיכו לקרוא ודאי תגלו גם את סיפורן של שבע משפחות בעלות חזון, שבמילים פשוטות ודאי היו קוראים להם 'משוגעים לדבר', שכך ביום בהיר אחד בשנת 1980 החליטו להקים יישוב על הר שומם בין אלונים ועצי אלה.
 
מצפה הילה – בשבילי בשבילי המקום הזה הוא קודם כל השראה.
 
כאן בחרתי להיות בעיקר בשל הקהילה בשם ה'ביחד' הזה בחגים, במועדים אך כפי שהתקשורת ידעה לסקר בשנים האחרונות, גם ברגעים הקשים.
 
בשבילי מצפה הילה, היא קהילת אומנים, מטפלים ותיירנים ששמחה לפתוח למטיילים את הבית, הסטודיו והלב.
 
מה קדם למה? הלב הפתוח של הקהילה או הנוף הפתוח שהשפיע על הלב של כל מי שרק נקרה לכאן בדרך?
 
'מרקיזה' - המרפסות של מצפה הילה
יודעים מה? כנראה שאין זה משנה, המקום הזה עושה משהו בפנים וכשבנינו את חדרי 'מרקיזה' חשבנו על ה'פתוח' הזה, כי אם הכל מתחיל מנופים פרוסים, פתוחים, פראיים, חייבים מרפסות ענק שיפלרטטו בשובבות עם הנופים הנשקפים מהן, בעוד אנחנו - סיגל וגיא ניקח צעד אחד לאחור וניתן לטבע לעשות את שלו.
 
זה יותר מאשר מרפסות יפות, זו השורה הראשונה, שורת המכובדים, בתאטרון 'מצפה הילה' בו מוצגת ההצגה הכי יפה בגליל המערבי, בכיכובם של נופי החורש, הים והנחלים.
 
כל שנותרה היא דילמה: כיצד להנות מהנוף הנשקף מ'מרקיזה' - בישיבה, תוך לגימת יין והתענגות על ארוחה או קפה, או אולי תוך כדי טבילה בג'קוזי החמים והפתוח המשקיף אל הנופים המושאלים לכם ב'מרקיזה' ליומיים שלמים ופרטיים במיוחד?