חופשה בצפון: הזדמנות מיוחדת לחוות אסתטיקה ויופי

 
אם הנשמה שלכם רוצה חופש לא פחות מהגוף, מרקיזה היא נקודת פתיחה מצוינת לסיור מיוחד במינו, שראשיתו במצפה הילה והמשכו בסביבה הקרובה. הסיור מיועד לאנשים שאוהבים אמנות, ומעריכים אסתטיקה ויופי.
 
ואולי תרצו לקחת ציור הביתה?
כל אתרי האמנות הללו קרובים להרבה צימרים בגליל המערבי. אבל לא בכל צימר בגליל המערבי תמצאו בחדר עצמו ציור או הדפס מקורי, בחתימת האמן, שתוכלו לרכוש ולקחת הביתה.
ב"מרקיזה", התמונות התלויות הן ציורים מקוריים של האמנית טלי זורע, והדפסים מקוריים, חתומים וממוספרים, מסדנת התחריט המפורסמת בכברי. את הציורים הללו תוכלו לרכוש (בתיאום איתנו, כמובן).
ביקור בסטודיו של האמנית טלי זורע
טלי זורע יוצרת תחריטים וציורים עתירי צבע, בחומרים שונים (שמן, אקריליק וצבעי מים). בנוסף תוכלו למצוא בסטודיו ציורי מנדלה עוצרי נשימה, שיוצרת בתה של האמנית, שחר זורע.
הביקור בתיאום מראש. לאורחי מרקיזה – 10% הנחה ברכישת ציור או תחריט.

ביקור בסטודיו של תרצה פייטן-סלע
אמנות יפנית, קליגרפיה יפנית. תרצה פייטן-סלע היא אמנית שחייתה שנים רבות ביפן, התמחתה שם באמנויות יפניות מסורתיות והציגה בתערוכות רבות בישראל ובעולם. בנוסף היא מלמדת קליגרפיה ואמנויות יפן באוניברסיטת ת"א ובשנקר. בסטודיו שלה תוכלו לראות יצירות אמנות מקוריות ששואבות מהאסתטיקה היפנית ומכולם הקליגרפיה היפנית. בסטודיו תראו אמנות טהורה לצד פריטים שימושיים בסגנון יפני: גופי תאורה, פרגודים ופריטי ריהוט קטנים.
הביקור בתיאום מראש. לאורחי מרקיזה – 10% הנחה ברכישת פריטים וציורים.

ביקור בסטודיו של מיכל קרן-גלמן
קרמיקה בעבודת יד. מיכל קרן-גלמן היא אמנית קרמיקה, שמייצרת באובניים ובעבודת יד כלים שימושיים וכלי נוי, בסגנון אסתטי ייחודי, נקי ויוצא דופן. הכלים של מיכל הוצגו בירידים ובתערוכות ברחבי הארץ, עמידים ומתאימים לשימוש בתנור, במיקרוגל ובמדיח.
הביקור בתיאום מראש. לאורחי מרקיזה – 10% הנחה ברכישת כלים.
 
סיור בסדנת התחריט בכברי
מרכז גוטסמן לתחריט בקיבוץ כברי מוכר בקרב שוחרי אמנות בארץ ובעולם כולו. עם האמנים העובדים ויוצרים בסדנה נמנים ציירים ופסלים מהשורה הראשונה בארץ ואמנים בעלי שם מחו"ל – ביניהם: יגאל עוזרי, מנשה קדישמן, דני קרוון, מיכה אולמן, צדוק בן-דוד, דגנית ברסט, יעקב דורצ'ין, ג'ים דיין, מנולו ואלדז, עופר ללוש, סיגלית לנדאו, ויאן ראוכוורגר.  בעבר יצרו בסדנה גם לאה ניקל, פיני צינוביץ', משה קופפרמן ויחיאל שמי. סדנת התחריט כוללת שטח עבודה גדול לאמנים ולדפסים, ואולמות תצוגה מוזיאליים מוארים באור טבעי. זוהי הסדנה היחידה בעולם בה יכול האורח להסתובב בחללי התצוגה וליהנות מההדפסים התלויים על הקירות, ובד בבד לצפות בעבודת האמנים והדָפָּסיות בזמן שהם יוצרים: מכינים את הלוחות, צורבים אותם, מורחים את הצבע, מכינים את הנייר, מניחים על המכבש, מניעים את גלגליו הגדולים ומוציאים תחת ידם הדפס תחריט חדש, מקורי, "חם מהתנור". הביקור בתיאום מראש. לאורחי מרקיזה – 10% הנחה ברכישת תחריטים.